Napisane przez: annajamaica | Kwiecień 12, 2012

Mission Catwalk- w poszukiwaniu dizajnerskiego talentu.

W każdy wtorkowy wieczór telewizja jamajska TVJ transmituje program zwany Mission Catwalk. Oparty jest na popularnej współcześnie formule reality show i do złudzenia przypomina swojego amerykańskiego odpowiednika ‘Project Runway’.


Misję zaczyna kilkunastu zdolnych, nie zawsze już najmłodszych projektantów, którzy rywalizują między sobą o palmę pierwszeństwa.

Rok temu, gdy rywalizowali między sobą jedynie Jamajczycy, show miał trochę więcej werwy moim zdaniem. Słyszało się w wypowiedziach więcej lokalnego dialektu. Projektanci byli naprawdę utalentowani i byli ciekawymi osobowościami, a to w programie typu reality show jest niezmiernie ważne, bo podtrzymuje wysoką oglądalność.

W roku 2011 zwyciężyła Shenna Carby, dziewczyna z Downtown Kingston. Większość oglądających show życzyło jej wygranej. Jest bardzo kreatywna, co przekładało się na sukcesy w coodcinkowych rywalizacjach, prowadząc do ostatecznej decyzji sędziów pozwalającej zgarnąć jej główną wygraną. W tamtym roku zwycięska kreacja, oraz druga najlepsza projektantka programu Ayanna Dixon, zaprezentowały się na Miami International Fashion Week.
Życie Shenny na zawsze się zmieniło. Z nikomu wcześniej nieznanej dziewczyny z getta stała się jamajską celebrytką.

Shenna Carby na pokazie Caribbean Fashion Week 2011.

W tym roku, producenci programu zmienili nieco formułę w stosunku do inauguracyjnego roku ubiegłego i  do grona jamajskich uczestników zaprosili projektantów z Karaibów. W rezultacie możemy zobaczyć przedstawicieli Barbadosu, Trinidadu, Belize i Gujany. A wszyscy oni walczą o  pulę nagród: pieniądze, sprzęt, sesję zdjęciową zwycięskiej kolekcji w karaibskim czasopismie, stypendium na dalsze kształcenie oraz uczestnictwo w prestiżowym Tygodniu Mody. W 2012 będzie to London Fashion Week we wrześniu !

Obejrzałam już trzeci odcinek. Show zaczyna się powoli rozkręcać, są pierwsze dramaty i dwóch projektantów zakończyło już swoja ‘Misję’.
Ważnym aspektem tego typu programów są sędziowie. W Mission Catwalk stały panel sędziowski stanowią: producentka show i jego prezenterka, żona jednego z najbogatszych przedsiębiorców na Jamajce Keneea Linton-George, Edytor działu lifestajlowego jamajskiej gazety Jamaica Observer Novia McDonald-Whyte, projektant Carlton Brown, plus sędzia-gość zmieniający się co odcinek.

Sędziowie odcinka 3, od lewej: Barry Moncrieffe, Carlton Brown, Novia McDonald-Whyte, Keneea Linton-George.

Sędziowie w takich programach mają z góry przypisane role. Keneea jest tą miłą, Novia nie musi grać, bo powszechnie znana jest z ciętego języka i nieowijania w bawełnę, Carlton jako projektant ma zazwyczaj pytania, fachowy komentarz lub krytykę.

Myślę, że już zarysowała się czołówka: Kesia i Kerin z Barbadosu, Rebecca z Belize , Janel i Crystal z Jamajki.
Kto zwycięży? Zainteresowanych karaibską modą i Mission Catwalk odsyłam do:
www.facebook.com/missioncatwalktv
oraz
http://www.youtube.com/missioncatwalk

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: