Napisane przez: annajamaica | Sierpień 14, 2011

Konkursy piękności

Jakkolwiek potępiane i trywializowane, konkursy piękności przyciągają zawsze i wszędzie sporą uwagę. Nie inaczej  wygląda to na Jamajce.
Konkursy piękności różnego kalibru i sortu odbywają się bez przerwy. Co chwila też, jak przysłowiowe grzyby po deszczu, pojawiają się nowe. Jamajskie wersje Miss nastolatek, miss ‘Dolnego Pcimia’ , ‘Psiej Wólki’, ‘Liceum Nr2’…. Czego by tu nie wymyślili pewne jest, że znajdą się chętni aby wziąć w czymś takim udział o publiczności nie wspominając.

Tropikalny klimat Karaibów sprzyja kultowi ciała. Częste imprezy zarówno w lokalach, jak i  na plażach i ulicach, czy też karnawał stanowią estradę, na której Jamajki zaprezentować mogą to czym  obdarzyła je matka natura.
Jak wiadomo, Karaiby słyną także z rasowego miksu. Zazwyczaj takie mieszanki pozytywnie wpływają na pulę genów odpowiedzialną za atrybuty piękności. Nietrudno tu zauważyć urodziwe, ciekawe, unikatowe twarze. Na Jamajce bardzo dobrze  mają się różnego rodzaju  butiki i sklepy z odzieżą. Na pęczki jest projektantów samouków. Do klubu np. nie idzie się tylko po to żeby potańczyć, trzeba się pokazać, wygląd ma kolosalne znaczenie. Standardy ubioru i kanony urody różnią się w zależności od przynależności do danej klasy społecznej.

Konkursy piękności na Jamajce to nie tylko okazja do tego by zaprezentować młode piękne twarze i sylwetki. Tutaj, w zależności od rangi konkursu, to okazja do wybicia się, zdobycia ciekawej kariery, znalezienia bogatego małżonka lub ‘sponsora’. W kraju wysokiego bezrobocia i gospodarki z problemami udział w konkursie piękności może zdecydowanie wpłynąć na przyszłe życie konkursowiczek.
Wiele jamajskich ‘missek’ to znane i cenione postaci życia publicznego. Kilka z nich pracuje obecnie w telewizji, jak Dorraine Samuels, finalistka Miss Jamajki z lat 70-tych, która jest prezenterką radiową i telewizyjną, czy Regina Beavers miss Jamajki 2001 która jest prezenterką programu śniadaniowego. Lisa Hanna miss Jamajki i Miss World 1993 obecnie zasiada w parlamencie Jamajki. Yendi Phillipps pierwsza wicemiss universe 2010 jest wziętą modelką oraz założycielką fundacji charytatywnej. Wymieniać możnaby długo.
Ciekawostka, Jamajka jest czwartym krajem świata jeśli chodzi o ilość tytułów Miss Świata; wyprzedzają ją jedynie Indie, Wenezuela i Wielka Brytania. Siła urody, której nie da się zignorować.

Piszę o konkursach piękności nieprzypadkowo. Przed miesiącem wyłoniono zwyciężczynię konkursu Miss Jamaica Universe 2011. Posiadaczki tytułu, Shakiry Martin, nie znam. Znam natomiast pierwszą wicemiss Kadyan Salmon. Znam również tegoroczną Miss Nastolatek Jheanell Lindo.

Ja i 1 wice-miss Jamajki Universe 2011, Kadyan Salmon

Zaangażowana jestem, nie na żarty, w trwający właśnie konkurs Miss Jamaica World 2011, którego jedną z finalistek jest moja koleżanka z pracy Reeshma Ragbeer. Śledzę jej poczynania i kibicuję. Obstawiam ją w pierwszej trójce…okaże się na początku września na którym miejscu się uplasuje.

Ja i Reeshma.

Prezentacja 20 finalistek konkursu Miss Jamaica World 2011, Sovereign Centre, Kingston.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: