Napisane przez: annajamaica | Lipiec 28, 2010

Karaibski Tydzień Mody 2010

W dniach 15-21 czerwca w Kingston odbył się  po raz dziesiąty wyprodukowany przez Pulse Karaibski Tydzień Mody, który zwyczajowo przyciągnął rzesze fanów ubioru.

Jak co roku, w ciągu trwającego tydzień festiwalu mody miały miejsce przyjęcia, koktajle, konferencja prasowa, forum biznesowe, bezpośrednie spotkania projektantów z kupcami, występy lokalnych i zagranicznych wykonawców estradowych oraz pokazy kolekcji.

Tegoroczne wydanie Tygodnia Mody było wyjątkowe, jamajską stolicę odwiedziła rekordowa liczba młodych projektantów. Po raz pierwszy na wyspie gościli także krawcy z Francji, Niemiec i Haiti.

Phylicia Dell, haitańska projektantka lini VeVe

Poruszeni obrazami tragedii w wyniku trzęsienia ziemi jakie nawiedziło Haiti w styczniu tego roku Pulse wyszedł z inicjatywą długofalowej pomocy. Założono Fundację pod nazwą Haitian Art & Fashion wspierającą haitański dorobek kulturalny, odbudowę i dalszy rozwój cenionej na całym świecie haitańskiej sztuki i wzornictwa. Część wpływów ze sprzedaży biletów z piątkowego pokazu przekazano na potrzeby Fundacji.

Nell Robinson w stroju zaprojektowanym przez duet Uzuri

Trzonem całego przedsięwzięcia byli zdecydowanie projektanci oraz modelki, które przez trzy dni trwania pokazów przykuwały uwagę widowni swym  wdziękiem, oryginalną urodą i smukłą sylwetką.

Hannah Lettman, narybek Agencji Modelek Pulse w stroju linii Mutamba

Swe pierwsze profesjonalne kroki na wybiegu stawiały debiutujące podczas tygodnia mody adeptki Agencji Modelek Pulse. Podczas imprezy firmowanej przez agencję matkę nie mogło oczywiście zabraknąć gwiazd modelingu światowego formatu jak Jaunel McKenzie, Jeneil Williams, Oraine Barrett, Kimanee Wilson, Carla Campbell, Nell Robinson czy Sedene Blake.

Jaunel McKenzie w sukience zaprojektowanej przez Jae Jolly

Ciekawostką tegorocznego wydania tygodnia mody była zaprezentowana na Karaibach po raz pierwszy kolekcja  Sandry Kennedy dla puszystej pani. Tak więc każdy typ kobiecej figury znalazł się na arenie.

Cindy Lyons w kreacji Sandry Kennedy

Wśród projektantów, którzy regularnie prezentują swój dizajnerski talent znaleźli się i w tym roku z Jamajki: Biggy, Barry Moncrieffe, Julan, Drenna Luna, Minka, Uzuri, Mushroom; z Trynidadu nieoceniona Meiling, Robert Young, Anya Ayoung-Chee oraz Kevin Ayoung-Julien.

Wybitna projektantka z Trynidadu, Meiling.

Reklamy

Responses

  1. Bardzo ładne, podobają mi się! Pozdrawiam.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: