Napisane przez: annajamaica | Lipiec 15, 2010

Mystic Mountain

Mystic Mountain to nazwa najnowszej atrakcji turystycznej w Ocho Rios.
Jamajka jest  górzystą wyspą,jednak turystyka koncentruje się głównie na atrakcjach związanych z plażowaniem i na sportach wodnych.
Jak dotąd nikt nie wykorzystał na większą skalę, w celach komercyjnych, ogromnego potencjału górskich widoków. Mystic Mountain jest na Jamajce prawdziwym pionierem pod tym względem, to pierwszy na Jamajce wyciąg krzesełkowy.
Już sam obszar parkingu daje przedsmak dbałości o szczegóły i profesjonalizmu. Wszystko jest nowe i świetnie zorganizowane, teren pięknie zagospodarowany.

Wyciąg w Ocho Rios trudno nazwać ‘krzesełkowym’ gdyż do jamajskiej powietrznej gondoli z powodzeniem zmieszczą się cztery osoby, jeśli nie więcej.
Wyciąg wolno przesuwa krzesełka stopniowo zwiększając ich wysokość nad poziomem morza.
Z krzesełka rozpościera się wyjątkowy, majestatyczny widok na gęsty  soczysto- zielony i dziewiczy las tropikalny. Osadnictwo koncentruje się na wybrzeżu. Jak okiem sięgnąć widać tylko czubki drzew. Taki pejzaż maluje się patrząc w stronę lądu.
Kierując wzrok ku morzu uderzający jest kontrast kolorów, ciemna i ostra zieleń listowia oraz żywy lazur nieba i odcienie turkusu morza. Miasteczko Ocho Rios z odległości i wyskokości kilkuset metrów wygląda jak skondensowana kropla.

Widok nieskażonej natury naprawdę cieszy. Oby tak pozostało jak najdłużej; pzyroda jest bowiem autentycznym bogactwem Jamajki.
Dzięki wysokiej temperaturze i stostunkowo wysokiej wilgotności powietrza przez większą część roku roślinność bujnie się tu rozwija.
Na niektórych etapach powietrznej przeprawy  listowie jest na wyciągnięcie ręki lub nogi. Przejazd wyciągiem trwa około 20min.
Na szczycie góry czeka na turystów mini galeria/ muzeum z ciekawą ekspozycją dotyczącą historii Jamajki, słynnego pirata  i gubernatora Jamajki Henriego Morgana, oraz lekkoatletycznych złotych medalistów olimpijskich z Pekinu. Obiekt zawiera nieodzowny sklep z pamiątkami a także restaurację, z której rozpościera się nieziemska panorama.

Widok na Ocho Rios z restauracji na Mystic Mountain

Sam wyciąg to nie jedyna atrakcja Mystic Mountain. Do dyspozycji gości jest basen oraz ślizgawka wodna. Za dodatkową opłatą można jak Tarzan przemierzyć las na linie korzystając z atrakcji zwanej ‘canopy’. Można też zakosztować przejażdżki bobslejem na niesamowitym torze ‘saneczkowym’ wijącym się pośród tropikalnych gąszczy. Przejazd bobslejem na szczycie Mystic Mountain to doprawdy nadzwyczajne doznanie.

Tak się złożyło, że w trakcie mojego przejazdu wyciągiem niebo zakryło się ciemnym woalem chmur. Mój współpasażer a  zarazem mąż w połowie przebytego etapu zaczął pociągać nosem i spoglądać na niebo. Jak szaman stwierdził: ‘czuję deszcz’. Zaczął dywagować na temat błyskawic i obliczać prawdopodobieństwo zostania namierzonym przez piorun.
Pierwsze krople dosięgły nas na końcowym etapie. Podczas wysiadki szybko zeskoczyliśmy z siedzenia i pobiegliśmy w zadaszone miejsce. Mieliśmy naprawdę szczęście.  Ci, którzy wysiadali po nas byli przemoczeni do suchej nitki.

Jedynym mankamentem tej pierwszorzędnej atrakcji turystycznej jest cena. Wszystko jest nowiuśkie, sprzęt nietani, więc wysoki koszt wydaje się zrozumiały. Mimo wszystko sądzę, że doświadczenie Mystic Mountain warte jest tych dużych pieniędzy.

Reklamy

Responses

  1. Lepiej niz w AquaParku w Sopocie 😉

    T.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: