Napisane przez: annajamaica | Kwiecień 15, 2010

Wizyta w polskim Konsulacie

W związku z katastrofą lotniczą pod Smoleńskiem, w której zginęła polska delegacja na obchody rocznicowe w Katyniu, Konsulat Polski na Jamajce udostępnił dla obywateli Polski zamieszkałych na wyspie Księgę Kondolencyjną. Wpisy dokonywać można od wtorku 13.04 do piątku 16.04 w godzinach od 10:30 do 15:00.

We wtorek, w godzinach popołudniowych udałam się do polskiej placówki konsularnej.
Przy bramie wjazdowej widoczny jest maszt z opuszczoną do połowy, na znak żałoby, biało- czerwoną flagą.

Konsulat znajduje się w bardzo ładnej dzielnicy willowej stolicy. Pani Konsul ma ze swego domu przepiękny widok na Zatokę Kingstońską.

Pani Irena Cousins, Honorowy Konsul Polski na Jamajce, to przemiła osoba, emanuje spokojem i dostojeństwem. Zna Jamajkę jak własną kieszeń, mieszka tu już kilkadziesiąt lat. Służy radą i pomocą- w każdej sytuacji, wszystkim rodakom, którzy się do niej zwracają.

Jak wyraziła się sama Pani Konsul, napływają do niej kondolencje z ambasad wielu krajów akredytowanych na Jamajce. ‚Chiny złożyły kondolencje jako pierwsze a Argentyńczycy napisali najpiękniejszy list kondolencyjny’- nadmieniła Pani Konsul.

Liczni zagraniczni dyplomaci przybędą osobiście złożyć kondolencje za pośrednictwem Polskiego Konsula oraz wpiszą się do Księgi Kondolencyjnej. Na wtorek przewidziana była m.in delegacja amerykańska.

Wychodząc z Konsulatu omal nie uderzyłam czołem w klatę Ambasadora Hiszpanii. Przyjechał, aby własnoręcznie wpisać się do  Księgi Kondolencyjnej. Rządowy mercedes z osobistym szoferem zaparkował obok mojego samochodu. Bodygard Ambasadora warował przy drzwiach Konsulatu.

Przykre jest to, że spotkaliśmy się w polskim gronie z powodu tak tragicznego wydarzenia.

Reklamy

Responses

  1. witam! bardzo mi smutno z tego powodu i tez w jakiej sytuacji się z wami witam. kocham Moje Państwo oraz also i Love Jamajca peace, respect and love forever.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: