Napisane przez: annajamaica | Marzec 24, 2010

Negril w pigułce

NEGRIL

Leży na zachodnim krańcu wyspy. Nazwa Negril, to skrót od hiszpańskiego słowa Negrillo oznacząjego kolor czarny. Nazwę temu miejscu nadali Hiszpanie w roku 1494 a zainspirował ich widok czarniawych skał w południowej częsci Negrilu.

Negril Beach

Popularność zyskał Negril w latach 70 XX wieku za sprawą hippisów, którzy upodobali sobie spokój i nienaruszone piękno jedenastokilometrowej plaży, wpisanej w poczet jednej z 10 najlepszych plaży świata. Obecnie, północną część Negril zajmują dość rozległe hotele z systemem all inclusive zaś południową małe, rodzinne hoteliki. Żelazną zasadą Negril jest zakaz konstruowania budynków wyższych niż palmy.

Część skalista Negril, tzw. West End, oferuje bardziej prywatny wypoczynek. Jest to również doskonałe miejsce do snorkelingu i nurkowania czy skoków z klifów. Słynna Rick’s Cafe przyciąga każdego popołudnia tłumy turystów, którzy podziwiać mogą zachody słońca oraz wyczyny śmiałkow skaczących ze stromych klifów bądź też samemu skusić się na skok. Codziennie w Rick’s Cafe prawdziwie jamajską atmosferę zapewnia zespół wykonujący muzykę reggae. Rick’s Cafe zostało wpisane na listę 1000 miejsc, które należy zobaczyć.

Rick's Cafe, West End. Negril

W Negril jest także miejsce dla zwolenników opalania „au naturelle”, kilka hoteli ma w ofercie plaże dla naturystów. W Negril znajduje się także słynący z seksualnej swobody hotel Hedonism II.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: