Napisane przez: annajamaica | Marzec 14, 2010

JoJo’s Jerk Pit

Przekaz ustny na Jamajce ma mocną tradycję i niezwykłą siłę oddziaływania. O wielu imprezach, wydarzeniach i atrakcyjnych miejscach wartych odwiedzenia dowiaduje się tutaj od kogoś znajomego albo dzięki przypadkiem podsłuchanej rozmowie. Najpewniejszym narzędziem promocji dla każdego biznesu na Jamajce jest technika marketingu ustnego. Bardziej wierzy się tutaj opinii znajomego aniżeli drogiej, efektownej kampanii reklamowej.

Nie inaczej rzecz się ma w przypadku lokalu gastronomicznego serwującego tradycyjnie przyrządzane mięso techniką ‚jerk’- JoJo’s Jerk

JoJo's Jerk Pit meat, by facebook

Pit.  Lokal został nam polecony oczywiście przez znajomych. Któregoś sobotniego wieczoru zatem postanowiliśmy z mężem sprawdzić sami co jest na rzeczy. Wyruszyliśmy w czerń tropikalnej nocy. Po krótkim rejsie mniej zatłoczonymi w weekend drogami dojechaliśmy pod wskazany adres. Parking swym wyglądem przypominał nieco scenerię z amerykańskich filmów. Każdy chyba zna tę scenę…..

….noc, opuszczony parking w podejrzanej dzielnicy, ze studzienki ściekowej wydobywa się para, gdzieś w rogu  zaparkowany zdezelowany stary model samochodu o trudnorozpoznawalnej marce , w nieoświetlonym kącie stoi kontener, do którego lada moment podejdą typki wyglądający na dealerów…..

Tak, to tutaj. Kontener jest, żeby to jeden, dodatkowo nawet i ciężarówka,  ale parking wypełniony jest też drogimi, markowymi autami. Wbrew obiegowym ostrzeżeniom- ‚ tylko nie idź w stronę światła’, my tym szlakiem podążamy. I cud, trafiamy do ‚dżerkowego’ raju.

JoJo's Jerk Pit, by facebook

JoJo’s Jerk Pit to lokal w dużej mierze pod chmurką, chociaż część stolików oraz gril są zadaszone. Goście mogą wybrać, są trzy rodzaje miejsc siedzących: klasyczne stoliki z krzesełkami, beczko-meble tj. stoliki i fotele wykonane z beczek, w których leżakował rum, oraz w wiejskim stylu- stoły i ławy. W JoJo’s istnieje opcja: na wynos lub na miejscu. W odróżnieniu od większości tego typu punktów gastronomicznych, jeśli w JoJo’s wybierzemy opcję ‚na miejscu’, będziemy obsłużeni. Zazwyczaj króluje samoobsługa. Oczekiwanie na realizajcę zamówienia umila sączenie szybko doniesionego drinka oraz, w sobotnie wieczory, muzyka na żywo. Kurczak lub wieprzowina grilowana w stylu jerk podawana jest z dodatkami do wyboru: grilowany batat, jam, festival ( rodzaj słodkiej, podłużnej bułeczki smażonej na głębokim oleju), grilowany owoc chlebowca, smażone zielone plantiny. Porcje w jamajskich lokalach są zazwyczaj solidne, Jamajczycy lubią dużo i dobrze zjeść. Jamajska kuchnia ogólnie jest bardzo kaloryczna. Dowody na to można dostrzec na ulicach jamajskich miasteczek- korpulentne kobiety i panowie z brzuszkami to tutaj dosyć powszechny widok.

Tak się stało, że tego samego wieczoru, którego wybraliśmy się z mężem do JoJo’s, lokal odwiedziła ekipa telewizyjna. Staliśmy się tłem podczas kręcenia części reportażu nt. jak ciekawie spędzić czas i dobrze zjeść w stolicy. Tydzień później zobaczyliśmy się na szklanym ekranie. Cieszyliśmy się jak dzieci. Ta ‚wiekopomna chwiła’ nie odbiła się jednak żadnym echem. Rodzina i znajomi zareagowali absolutnym brakiem entuzjazmu. No tak, Jamajka słynie z braku kultu gwiazd. Żadnego szaleństwa więc nie było, zero telefonów, wywiadów czy rozdawania autografów…

Restauracja JoJo’s ma klimat, z ekipą TV czy bez :-). Polecam.

Lokalizacja: 12 Waterloo Road, Kingston

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: