Napisane przez: annajamaica | Marzec 9, 2010

Kingston w pigułce

KINGSTON

The Ward Theatre, Downtown Kingston

Stolica Jamajki z ponad 652 tys. obywateli usytuowana na poludniu wyspy. Odległość od Montego Bay ok.3,5 godz. Od początku swego istnienia w r.1693 miasto rozrosło się i dzisiaj obejmuje także część regionu zwanego St. Andrew. Dzisiejszy Kingston niejako odzwierciedla swe burzliwe początki i dzieje. Bliskość byłej stolicy piratów Port Royal, liczne pożary i trzęsienia ziemi wyryły swe piętno na obliczu miasta. Kingston to miasto przepastnych kontrastów, są tu blisko siebie odrestaurowana jak i popadająca w ruinę, zaniedbana historia oraz nowoczesność, znajdują sie tu luksusowa dzielnica Beverly Hills oraz getto w dzielnicy Downtown.

Devon House

Po intensywnych wysiłkach lobbystów przeniesienia stolicy ze Spanish Town do Kingston, w roku 1872 takoż się stało    i Kingston został oficjalnie nową stolicą Jamajki. Jamajka zawsze była ważna z punktu widzenia handlu. Port w Kingston jest na dzień dzisiejszy siódmym co do wielkości naturalnym portem na świecie.
W roku 1948 w Kingston otworzył swe podwoje Uniwersytet Indii Zachodnich  (University of the West Indies).

Miejsca ciekawe i godne zwiedzenia w Kingston to: studio nagrań Tuff Gong gdzie swoje hity nagrywał m.in jeden z wielu synów Boba Marleya-Damion; Devon House- dom pierwszego jamajskiego milionera; muzeum Boba Marleya mieszczące się w jego byłym domu, ogrody Hope Gardens.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: